Presunout na hlavní obsah

Tenis

miro.marko@vsc.cz

Sportovní sekce Tenis nabízí trenérské vedení a zabezpečení profesionální úrovně jak perspektivním mladým sportovcům, tak hráčům působících na okruzích ATP a WTA. Spolupracuje s odborníky v oblastech výživy, biomechaniky pohybu, regenerace a rehabilitace, kondiční přípravy, zdravotního a také materiálního zabezpečení.

Hlavními centry jsou v Čechách I.ČLTK Praha a na Moravě TK AGROFERT Prostějov. Tréninková tenisová příprava probíhá v obou centrech celoročně na antuce nebo pevném povrchu, v letním období na venkovních kurtech a v zimním období v moderních halách. Obě střediska disponují ubytovací kapacitou, moderní regenerační a rehabilitační linkou, fitness a zdravotním centrem. VICTORIA VSC participuje i na špičkovém vybavení a vylepšení prostorů jak v Praze, tak i Prostějově.

Dlouholetá podpora VICTORIA VSC (v Prostějově od roku 2006) a (v Praze od roku 2014) se bezpochyby podepsala na úspěších sportovců zařazených v našem resortním centru, a to v individuálních i týmových soutěžích. Historicky prošlo resortním sportovním centrem VICTORIA vícero špičkových tenistů, mezi které patří například Tomáš Berdych, Lucie Šafářová nebo Petra Kvitová.

V lednu 2023 došlo k rozšíření sekce Tenis o tradiční tenisový klub TK Sparta Praha. V jeho barvách prošla řada legend od Jana Kodeše přes Hanu Mandlíkovou a Martinu Navrátilovou. Největší osobností současnosti je Marie Bouzková, která se nachází na 24. místě žebříčku WTA. Klub má široké sportovní zázemí: 23 tenisových kurtů, komplexní rehabilitační a posilovací prostory. O kvalitní sportovní přípravu se starají renomovaní trenéři C. Doseděl a D. Vacek, bývalí hráči světové 50ky ATP. O rehabilitaci a rekondici pečuje J. Toporcer.

Mezi aktuálně nejúspěšnější tenisty VICTORIA VSC patří olympijské medailistky Kateřina Siniaková a Markéta Vondroušová, hráčky širší tenisové světové špičky Karolína Muchová a Tereza Martincová a člen výběru pro Davis Cup Jonáš Forejtek.

Nikola
Bartůňková
Sára
Bejlek
Marie
Bouzková
Matthew William
Donald
Sarah Melany
Fajmonová
Jakub
Filip
Jonáš
Forejtek
Filip
Hanzelín
Jan
Hrazdil
Nela
Jandová
Adam
Jurajda
Vít
Kalina
Linda
Klimovičová
Vít
Kopřiva
Jan
Kumstát
Tereza
Martincová
Jakub
Menšík
Maxim
Mrva
Karolína
Muchová
Andrew
Paulson
Vojtěch
Petr
David
Poljak
Kateřina
Siniaková
Štěpán
Sklenička
Marie
Slaměníková
Amélie
Šmejkalová
Magdaléna
Smékalová
Julie
Štruplová
Kryštof
Švojgr
Dalibor
Svrčina
Kristýna
Tomajková
Lucie
Urbanová
Vojtěch
Valeš
Lukáš
Velík
Markéta
Vondroušová
Michael
Vrbenský
Petr
Chytil
manažer sekce Prostějov
Jan
Pecha
manažer sekce Praha

Sporty

Atletika

Atletika

Více
Basketbal - muži

Basketbal - muži

Více
Basketbal - ženy

Basketbal - ženy

Více
Golf

Golf

Více
Gymnastika

Gymnastika

Více
Házená

Házená

Více
Judo

Judo

Více
Kanoistika rychlost

Kanoistika rychlost

Více
Kanoistika slalom

Kanoistika slalom

Více
Krasobruslení

Krasobruslení

Více
Ostatní sporty

Ostatní sporty

Více
Parasport

Parasport

Více
Plavání

Plavání

Více
Šerm

Šerm

Více
Tenis

Tenis

Více
Triatlon

Triatlon

Více
UNIS

UNIS

Více
Volejbal

Volejbal

Více