Presunout na hlavní obsah

25. říjen 2022

Vít Přindiš kanoistou roku 2022

V pondělí 24. října proběhlo tradiční vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu kanoistů za rok 2022. Sportovci VICTORIA VSC se tradičně objevili na předních místech této prestižní ankety.

Kategorii jednotlivců ovládl světový šampion ve vodním slalomu, kajakář Vít Přindiš. Druhou příčku obsadil dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa a mistr Evropy na pětistovce, rychlostní kanoista Martin Fuksa. Třetí místo získal kajakář Jiří Prskavec, mistr Evropy a celkový vítěz Světového poháru ve vodním slalomu. Cenu pro nejlepšího maratonce získal Jakub Březina, čtvrtý z mistrovství Evropy a šestý ze světového šampionátu.

Kanoista roku 2022

• Jednotlivci: 1. Vít Přindiš (vodní slalom/K1), 2. Martin Fuksa (rychlostní kanoistika/C1), 3. Jiří Prskavec (vodní slalom/K1).
  • Posádky: 1. Jakub Špicar, Daniel Havel (rychlostní kanoistika/K2 500 m), 2. Tereza Fišerová, Martina Satková, Gabriela Satková (vodní slalom/C1 hlídky), 3. Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Ondřej Tunka (vodní slalom/K1 hlídky).
  • Junioři: 1. Michal Urban (vodní slalom/C1), 2. Štěpán Venc (vodní slalom/K1), 3. Lukáš Hrábek, Jakub Niebauer (rychlostní kanoistika/K2).
  • Osobnost maratonu: Jakub Březina
  • Osobnost sjezdu: Ondřej Rolenc
  • Osobnost vodní turistiky: Jiří Kronika
  • Posádka dračích lodí: medailisté z MS v kategorii MIX