Presunout na hlavní obsah

21. září 2022

VICTORIA VSC oslavilo Mezinárodní den univerzitního sportu

VICTORIA VSC oslavilo Mezinárodní den univerzitního sportu

Praha, 20. září 2022 - VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum uspořádalo u příležitosti oslav Mezinárodního dne univerzitního sportu vzdělávací akci pro sportovce zapojené do projektu duální kariéry UNIS Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Kromě studentů z projektu byli pozváni i vybraní zástupci gymnázií se sportovní přípravou se svými studenty čtvrtých ročníků. Celkově se tak této vzdělávací akce zúčastnilo více než čtyři sta sportovců.

Mezinárodní den univerzitního sportu byl uznán na 38. zasedání generální konference UNESCO v Paříži v roce 2015. Toto datum se ve většině zemí světa shoduje se začátkem akademického roku a je to také datum prvního studentského mistrovství světa v roce 1924. Akce VICTORIA VSC je součástí Evropského týdne sportu a Evropského roku mládeže.

Cílem projektu UNIS, který byl spuštěn v roce 2020, je vytvořit takové podmínky, aby úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností mohli studovat a skloubit jak náročné studijní požadavky, tak sportovní přípravu a účast na soutěžích. „Osobně považuji sport za nedílnou součást vzdělávání a formování studentů, rozvoje vztahů a celoživotních přátelství, možnost setkávání se napříč studijními obory a fakultami. Projekt UNIS v tomto smyslu přinesl novou žádanou aktivitu do vysokoškolského prostředí a pevně věřím, že i v této složité době bude prostor spolupráci VICTORIA Vysokoškolského sportovního centra s vysokými školami dále rozvíjet,“ říká k projektu ministr školství Vladimír Balaš.

Akce se konala ve sportovní hale Královka, kterou VICTORIA VSC dlouhodobě využívá jako zázemí pro sportovkyně zařazené do sekce basketbal. „Chtěli jsme pro letošek vybrat nějaký skutečně unikátní prostor. Myslím, že se to povedlo. Kapacita haly umožňuje pozvat všechny zapojené sportovce, stejně tak zažít odborné přednášky předních českých specialistů z míst, kde při zápasech sedí diváci, je velkým zážitkem,“ vysvětluje výběr místa konání ředitelka VICTORIA VSC Lenka Kovářová.

Účastníci měli možnost si vyslechnout přednášky na téma sportovní výživa, regenerace ve sportu nebo se seznámit se vzdělávací platformou ADeL Antidopingového výboru ČR. Každá přednáška byla doplněna také diskusí. Poslední část byla věnována otázce, co znamená stát se profesionálním sportovcem a podtrhovala motto celé akce: BE PROFESSIONAL, BE EDUCATED, BE VICTORIA. Ke sportovcům v rámci diskuse promluvil i Ondřej Perušič, čerstvý medailista z mistrovství Evropy v beach volejbalu, který je jednou z tváří projektu UNIS.

Sporty

Atletika

Atletika

Více
Basketbal - muži

Basketbal - muži

Více
Basketbal - ženy

Basketbal - ženy

Více
Golf

Golf

Více
Gymnastika

Gymnastika

Více
Házená

Házená

Více
Judo

Judo

Více
Kanoistika rychlost

Kanoistika rychlost

Více
Kanoistika slalom

Kanoistika slalom

Více
Krasobruslení

Krasobruslení

Více
Ostatní sporty

Ostatní sporty

Více
Parasport

Parasport

Více
Plavání

Plavání

Více
Šerm

Šerm

Více
Tenis

Tenis

Více
Triatlon

Triatlon

Více
UNIS

UNIS

Více
Volejbal

Volejbal

Více