Presunout na hlavní obsah

13. listopad 2023

Sportovkyní roku VICTORIA VSC se stala lukostřelkyně Horáčková. Mezi týmy zvítězili Perušič se Schweinerem

Sportovkyní roku VICTORIA VSC se stala lukostřelkyně Horáčková. Mezi týmy zvítězili Perušič se Schweinerem

Anketu sportovec roku 2023 resortního sportovního centra VICTORIA Vysokoškolského sportovního centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ovládla lukostřelkyně Marie Horáčková, která se letos stala mistryní světa. Studentka Západočeské univerzity si navíc s předstihem zajistila účast na olympijských hrách v Paříži.

Marie Horáčková zvítězila před tenistkou a letošní wimbledonskou vítězkou Markétou Vondroušovou, nebo letošním mistrem Evropy a vicemistrem světa ve vodním slalomu Jiřím Prskavcem. Trenérem roku byl vyhlášen šéftrenér vodního slalomu Jiří Prskavec st.

“Je to pro mě velká čest. Když vidím všechny okolo, tak je to pro mě obrovská motivace do další sezony,” řekla Horáčková během galavečeru, který proběhl v Národní technické knihovně v Praze.

A mohl být rok pětadvacetileté lukostřelkyně ještě lepší? “Přála jsem si malinko více na Evropských hrách, ale nakonec jsem si řekla, že můj čas ještě přijde. A on přišel v srpnu na MS. Navíc jsem ještě vyhrála při premiéře francouzskou ligu, takže jsem s rokem maximálně spokojená,” dodala plzeňská rodačka.

Mezi týmy kralovali plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří se stali rovněž letos mistry světa a na olympijské hry do Paříže odletí v roli favoritů.

“Z ocenění máme obrovskou radost. Konkurence mezi kolektivními sportovci je ve VICTORIA VSC opravdu hodně velká. Kdyby se nám nepovedlo vyhrát MS, tak by naše šance na vítězství v anketě byly výrazně menší,” řekl Perušič. “Je to pro nás velké zadostiučinění za celou sezonu a moc si toho vážíme,” dodal Schweiner.

Talentem roku byl vyhlášen teprve osmnáctiletý plavec Miroslav Knedla, který ovládl juniorské světa a rovněž se s předstihem kvalifikoval na olympiádu do Paříže. Mezi parasportovci vládl další lukostřelec David Drahonínský.

“Jsem moc rád, že moje tréninkové úsilí přineslo letos tři medaile na mistrovství světa. S Terezkou (Brandtlovou) jsme zvládli i vystřílet místa pro Česko na paralympiádu do Paříže, kam doufám příští rok odjedeme a budeme bojovat o další cenné kovy,” zhodnotil uplynulý rok Drahonínský, který by do francouzské metropole rád vzal i svou matku.

A jak hodnotí veleúspěšný rok ředitelka VICTORIA VSC Lenka Kovářová? “Z úspěchů našich sportovců mám vždy obrovskou radost. Jakmile přivezou jakoukoliv medaili z vrcholné akce, tak je to pro nás svátek a satisfakce a poděkování celému našemu realizačnímu týmu, který se sportovcům snaží pomáhat na cestě za jejich sny,” dodala Kovářová.

SPORTOVEC VICTORIA VSC 2023, CELKOVÉ POŘADÍ

1) Marie Horáčková – mistryně světa 2023, OSTATNÍ SPORTY LUKOSTŘELBA

2) Markéta Vondroušová – vítězka Wimbledon 2023, OSTATNÍ SPORTY TENIS

3) Jiří Prskavec – 1. místo ME K1, 2. místo MS 2023 K1, 3. místo v celkovém pořadí SP K1, 5. místo v celkovém pořadí SP C1, 1. místo MS hlídky K1, KANOISTIKA SLALOM

4) Lukáš Krpálek – 2. místo MS 2023, polotěžká váha, JUDO

5) Vít Přindiš – celkový vítěz SP 2023 v kategorii K1, 3. místo ME K1 cross, 1. místo MS hlídky K1, KANOISTIKA SLALOM

6) Tomáš Staněk - 2. místo HME 2023, vrh koulí, ATLETIKA

7) Amálie Švábíková – 3. místo HME 2023, skok o tyči, ATLETIKA

8) Karolína Muchová – finalistka Rolland Garros 2023, OSTATNÍ SPORTY TENIS

9) Václav Chaloupka – 3. místo C1 ME 2023, 6. místo MS 2023, KANOISTIKA SLALOM

10) Jiří Beran, vítěz GP Cali, Kolumbie z 211 startujících, ŠERM

Foto: Luděk Šipla / VICTORIA VSC

Sporty

Atletika

Atletika

Více
Basketbal - muži

Basketbal - muži

Více
Basketbal - ženy

Basketbal - ženy

Více
Golf

Golf

Více
Gymnastika

Gymnastika

Více
Házená

Házená

Více
Judo

Judo

Více
Kanoistika rychlost

Kanoistika rychlost

Více
Kanoistika slalom

Kanoistika slalom

Více
Krasobruslení

Krasobruslení

Více
Ostatní sporty

Ostatní sporty

Více
Parasport

Parasport

Více
Plavání

Plavání

Více
Šerm

Šerm

Více
Tenis

Tenis

Více
Triatlon

Triatlon

Více
UNIS

UNIS

Více
Volejbal

Volejbal

Více