Presunout na hlavní obsah

16. říjen 2023

Neskuteční Perun a Dave jsou mistry světa

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se v Mexiku stali mistry světa a postarali se o největší úspěch českého plážového volejbalu. Ve finále v Tlaxcale zdolali švédskou dvojici David Ahman a Jonatan Hellvig 21:15, 17:21, 15:13 a oplatili jim loňskou porážku z duelu o evropské zlato. Díky triumfu Češi zároveň vybojovali místo na olympijských hrách v Paříži.

V prvním setu Češi pětibodovou šňůrou obrátili skóre z 4:5 na 9:5 a vedení i díky dvěma esům s přehledem udrželi až do konce. Ve druhé sadě se Švédové zlepšili a od začátku drželi těsný náskok. České jedničky několikrát nevyužily možnost srovnat skóre a nakonec set ztratily.

V tie-breaku čeští hráči i díky esu a dvěma Schweinerovým blokům odskočili na 12:6. Nasazené dvojky a dvojnásobní mistři Evropy se dotáhli na rozdíl jediného bodu, ale pražští beachvolejbalisté už těsný náskok udrželi. Švédské mladíky porazili potřetí z pěti zápasů a po triumfu na Pro Tour Elite v Paříži ovládli druhý turnaj za sebou.

Dosud nejlepším českým výsledkem na MS byl bronz Evy Celbové a Soni Dosoudilové z roku 2001. Mužským maximem bylo 17. místo, které dvakrát obsadili i Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.