Presunout na hlavní obsah

7. říjen 2022

Nejlepším sportovcem VICTORIA VSC se stal Lukáš Krpálek

Nejlepším sportovcem VICTORIA VSC se stal Lukáš Krpálek

Praha, 6. října 2022 – Resortní sportovní centrum ministerstva školství VICTORIA Vysokoškolské sportovní centrum ocenilo u příležitosti oslav třiceti let od svého založení nejúspěšnější sportovce za roky 2021 a 2022. Slavnostní akce se konala ve sportovní hale Královka, kterou VICTORIA VSC dlouhodobě využívá jako zázemí pro sportovkyně zařazené do sekce basketbal. Mezi pozvanými tak byli nejen současní sportovci, trenéři a členové realizačních týmů VICTORIA VSC, ale i bývalí členové, zástupci nejvýznamnějších sportovních organizací v ČR a vůbec poprvé se vyhlášení zúčastnili i zaměstnanci z řad Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v čele s ministrem Vladimírem Balašem.

V rámci slavnostního večera se vyhlašovalo hned několik kategorií. Co se týče sekcí v rámci sportovního centra, pak nejúspěšnější se stala sekce vodního slalomu, na druhém místě se umístilo judo a třetí místo patřilo ostatním sportům, mezi které patří ve VICTORIA VSC např. tenis, plážový volejbal nebo golf. Nejlepším trenérem byl vyhlášen Jiří Prskavec starší, který je zároveň šéftrenér reprezentace vodního slalomu a připravuje skupinu našich nejlepší kajakářů – Ondřeje Tunku, Víta Přindiše a svého syna Jiřího Prskavce mladšího. Nejúspěšnějším para sportovcem se stal Arnošt Petráček, mistr světa z letošního roku na trati 50 metrů znak. Mimořádné ocenění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za čin sportovního charakteru v náročných životních situacích pak obdržel dvojnásobný paralympijský vítěz, para lukostřelec David Drahonínský.

V rámci akce proběhlo také poděkování bývalým zaměstnancům centra z rukou jeho bývalého ředitele Petra Jákla st. a současné ředitelky Lenky Kovářové. Mezi oceněné, kteří ve tomto období ukončili svoji závodní nebo trenérskou kariéru, patřili např. dlouholetá vedoucí sekce krasobruslení a bývalá trenérka mistra Evropy z roku 2008 Tomáše Vernera, Vlasta Kopřivová. Mezi oceněnými byli dále např. basketbalistka Kateřina Elhotová, vicemistryně světa z roku 2010, dále kajakářka Kateřina Minařík – Kudějová, mistryně světa z roku 2015, a Pavel Beran, dlouholetý trenér tyčkařky Amálie Švábíkové či Jaroslav Strnad, dlouholetý trenér a vedoucí sekce plavání.

V hlavní kategorii o nejlepšího sportovce VICTORIA VSC v letech 2021-2022, kterou předával ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš, zvítězil dvojnásobný olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek před svým kamarádem a dalším olympijským vítězem, kajakářem Jiřím Prskavcem. Třetí místo obsadila plavkyně Barbora Seemanová, mistryně Evropy z minulého roku. „Všem oceněným velmi gratuluji a děkuji za jejich příkladnou reprezentaci nejen České republiky, ale také našeho resortního sportovního centra,“ řekl ministr školství Vladimír Balaš.

V rámci oslav 30. výročí založení centra vzniklo 30 unikátních videí, dokumentujících důležité milníky tohoto resortního sportovního centra, shlédnout je můžete zde: https://bit.ly/videaVICTORIAVSC

Foto: Luděk Šipla / VICTORIA VSC

Sporty

Atletika

Atletika

Více
Basketbal - muži

Basketbal - muži

Více
Basketbal - ženy

Basketbal - ženy

Více
Golf

Golf

Více
Gymnastika

Gymnastika

Více
Házená

Házená

Více
Judo

Judo

Více
Kanoistika rychlost

Kanoistika rychlost

Více
Kanoistika slalom

Kanoistika slalom

Více
Krasobruslení

Krasobruslení

Více
Ostatní sporty

Ostatní sporty

Více
Parasport

Parasport

Více
Plavání

Plavání

Více
Šerm

Šerm

Více
Tenis

Tenis

Více
Triatlon

Triatlon

Více
UNIS

UNIS

Více
Volejbal

Volejbal

Více