Presunout na hlavní obsah

30. červenec 2021

Zlatý den Jiřího Prskavce a Lukáše Krpálka

Jirka Prskavec a Lukáš Krpálek. Velcí kamarádi, skvělí sportovci a po dnešku také olympijští vítězové z Her v Tokiu!

Datum 30. července 2021 se do historie VICTORIA VSC zapíše zlatým písmem. Vše odstartoval dopoledne náš nejúspěšnější kajakář Jirka Prskavec, který vybojoval pro českou olympijskou výpravu druhou zlatou medaili. Do finále závodu vodních slalomářů vstoupil jako úplně poslední a v čase 91,63 sekundy suverénně vyhrál před Slovákem Grigarem, kterého v poslední jízdě překonal o 3,22 sekundy. K bronzu z Ria 2016 tak přidal druhou olympijskou medaili, tu nejcennější. Jirka je zároveň teprve třetím kajakářem v historii, kterému se podařilo získat olympijskou medaili na dvou po sobě jdoucích olympijských hrách!

O pár hodin později na Jirku navázal jeho velký kamarád, judista Lukáš Krpálek, který získal své druhé olympijské zlato. Lukáš v semifinálovém utkání svedl reprízu finále MS 2019 s domácí hvězdou Hisajošim Harasawou. Taktické utkání se rozhodlo až po téměř osmi minutách boje. V prodloužení zvaném zlatém skóre se Lukášovi povedlo získat wazari.

Ve finálovém souboji si Lukáš Krpálek připsal wazari, přešel do držení a Gruzínce Tušišviliho dokázal znehybnět na předepsaných deset vteřin. To znamenalo jediné – Ippon a další olympijské zlato!

Lukáš Krpálek tak navázal na své vítězství z OH v Riu de Janeiru v kategorii do sta kilogramů. Nyní zvítězil i v nejvyšší váhové kategorii.

Oběma našim sportovcům gratulujeme a máme obrovskou radost!